Pozvánka do země hraběte Drákuly

Vydejte se na prohlídku pravoslavných klášterů.
Překvapí vás obrovské horské pláně, horské hřbety bez turistů, salaše, stáda koz a ovcí a všude najdete pohostinné a usměvavé lidi. 
V nejsevernější části rumunských Karpat najdete hory se jménem Maramureš.  Řeka Višeu je odděluje od pohoří Rodna. Ze severní strany jsou ohraničené státní hranicí s Ukrajinou.
bethlen hrad
Hory jsou porostlé převážně smrkovými lesy. Jestli se těšíte, že potkáte nějaké šelmy, tak vězte, že můžete narazit na medvěda, rysa i vlka.
Vydejte se doBukurešti. Mezi světovými válkami bylo město označováno za Paříž východu, dnes se bohužel řadí spíše k těm horším a ošklivějším městům Evropy. Ale i tak mu dejte šanci a pokuste se odhalit pravé srdce tohoto města. I když na první pohled se to nezdá, naleznete tu muzea, kostely a opravené budovy.
Největší atrakcí je impozantní Palác parlamentu. Je po Pentagonu druhým největším domem na světě. Je vysoký 84 metrů a pod zemí má dalších 8 pater. Nesídlí tam jen parlament, ale i Národní muzeum moderního umění. Díky tomu je přístupný veřejnosti. Budova byla dokončena v roce 1984 a sídlil zde Ústřední výbor komunistické strany, kancelář prezidenta a ministerstva.  Aby mohla být postavena, byla obětována šestina středu Bukurešti a celá hora Spirei. Palác můžete navštívit v rámci organizované prohlídky. Ale nejprve se budete muset podrobit bezpečnostním procedurám.
kostel uprostřed vsi
V centru města, kousek od Paláce Parlamentu se rozprostírá Náměstí Revoluce a v jeho blízkosti stojí Rumunské Atheneum, neboli George Enescu Philharmonic. Budova je nádherná zvenku i zevnitř.
Severně od centra stojí Národní historické muzeum, které vás provede dějinami Rumunska.
Nedaleký Skanzen je jedním z nejzajímavějších etnografických parků na světě. Dozvíte se o venkovském životě v Rumunsku.
Historické jádro města LIpscani nebylo naštěstí zničeno. Uvidíte tu kostely, kluby, hotely, ruiny středověkého soudu, restaurace a obchody.
Jednou z dominant města v blízkosti parku Herastrau stojí Vítězný oblouk. Nejoblíbenějším místem tu je Univerzitní náměstí, kde se nachází univerzita, Národní divadlo, neoklasicistní Coltea nemocnice, palác Sutu a kostel. Zajímavostí je, že uprostřed náměstí stojí 10 křížů na upomínku zabitým lidem během revoluce v roce 1989.
Díky zvědavosti se vydáte do Sedmihradska neboli Transylvánie. Turisty přitahují pověsti o upírech a divokých vlcích. Je to možná fikce, ale prostředí je skutečné. Gotické hrady, mají tajuplný nádech.
Pokud se vydáte do Rumunských Karpat, vydejte se po hlavním hřebenu Fagaraš. Vzdušnou čarou je délka asi 70 km a součástí je i výstup na nejvyšší vrchol jižních Karpat, Moldoveanu. S batohy na zádech nebude cesta lehká, protože budete zdolávat překážky. Počasí vás nesmí zaskočit. Bude spíše větrné s mrholením. Budete unavení, ale okouzlení okolní nádhernou.
Zajeďte se podívat do této země. Její historie, kultura a přírodní krásy vás určitě osloví.

Pozvánka do země hraběte Drákuly
3.3 (66.67%)6