Zaměřte pozornost na dekor vestavěných skříní


Vestavěnou skříň bychom mohli definovat jako úložný prostor, kde nám záleží zejména na dvou hlediscích. Tím prvním je praktičnost, tedy vnitřní uspořádání jednotlivých regálů, zásuvek, drátěného programu, tyčí na ramínka atp. Druhé hledisko je ryze estetické, a tím máme na mysli dekor posuvných dveří. Může se to zdát malicherné a nepodstatné, ale na dekoru dveří záleží mnohdy víc, než na vnitřním uspořádání, protože přizpůsobit se drobným kompromisům toho, jak máte vyskládané věci uvnitř, je jednoduché, ovšem kompromis vnějšího vzhledu dveří je významný ústupek.

šedá ponurá místnost

Když se vám pak dveře nelíbí, kazí to estetický dojem prakticky den co den, a máte z toho divný pocit, budete pak považovat vaše vestavěné skříně sten-skrine.cz za něco, co prostě není „ono“. Proto věnujte zejména dekoru dveří maximální pozornost a berte v potaz všechny faktory, http://digilib.k.utb.cz/handle/10563/28526 které tu vstupují do hry:

bílé skříně v ložnici

Dostatek světla v místnosti – v první řadě se zaměřte na to, aby byla místnost dostatečně prosvětlená a nebyla příliš tmavá. Pamatujte na to, že plocha posuvných dveří je poměrně velká, a že jakmile zvolíte tmavý odstín jakékoli barvy, místnost to opticky zmenší a zúží. Zejména do předsíní a ložnic malých bytů doporučujeme dekory velmi světlé, a klidně mohou být čistě bílé, protože bílá odráží nejvíce denního nebo umělého světla.

Pocit sevření a úzkosti – pocity úzkostí a depresí vznikají zejména na podzim, kdy se významně sníží délka slunečního svitu a obloha není krásně vybarvená do modra, ale je šedá. Pokud trvá šedé zatažené nebe jen dva, tři dny, o nic zásadního nejde, ale jestliže jsou podzimní plískanice roztažené do období téměř tří týdnů, mnoho lidí se pak ocitá v ordinacích psychiatrů a psychologů a bere antidepresiva. Vyhněte se tedy ve svém zájmu ponurým barvám dveří, jako jsou odstíny šedé, nebo dokonce černá barva, a dejte přednost barvám veselým, pastelovým.