Bez instalatérů by nám bylo ouvej

Instalatéři jsou pro nás ostatní smrtelníky velice důležitými lidmi, profesí, kterou rozhodně nelze oželet. A byť na ně sotva někde uslyšíme pět ódy, je skutečností, že si tito často neprávem opomíjení řemeslníci zasluhují naši pozornost a ocenění. Protože jsou nám vlastně potřební daleko více, než mnozí jiní lidé.

Vezměme si třeba, bez kolika úředníků bychom se obešli, kolik politiků bychom ochotně postrádali, případně kolik bychom nepotřebovali jiných lidí z jiných branží. Ale o instalatérech se to určitě tvrdit nedá. Ti jsou nám zapotřebí leckdy a leckde. I když pro puntičkáře musíme dodat, že nám vlastně nejsou zapotřebí ani tak instalatéři, jako spíše jejich schopnosti a jimi podávané výkony, které zaručují, že můžeme a i nadále budeme moci žít jako slušní lidé jednadvacátého století.

kleště instalatérské

K čemu jsou nám takoví instalatéři? Přece k tomu, aby nám vybudovali vodovod a odpadní potrubí tam, kde je toho třeba, a pak nám k němu přimontovali to, co potřebujeme, a udržovali to celé v chodu. Což by nikdo z amatérů v plném rozsahu nezvládnul, a kdybychom se my laici měli spokojit jenom se svými možnostmi a schopnostmi, už záhy bychom se mohli mýt jenom někde v kaluži, ulevovat si před domem a přebytečnou vodu vylévat po nanošení domů v putýnkách rovnou z okna. A to by nebylo ani trochu ono.

kohoutek na zdi

A tak je dobře, že se o nás instalatéři postarají, kdykoliv je potřebujeme. A že dokonce drží instalatéři pohotovost a seženeme je i tehdy, kdy dojde nečekaně k havárii. Která by nám mohla nadělat i hodně vrásek na čele.

A tak jsou pro nás schopní a dostupní instalatéři nad zlato. Protože mít je znamená mít jistotu, že nikdy nezůstaneme bez toho, co je pro nás už naprosto nezbytné. I když je to ‚jenom‘ docela obyčejná voda. Na které neshledáváme nic mimořádného, dokud se nám tato nestane nedosažitelnou.