Finanční injekci je dobré využít na investici

Kdo by si rád začal budovat nějaký ten pasivní příjem, musí vědět, že to nevyjde hned a nebude to hned. Někdy to také může trvat i několik let, možná i desítky let, než konečně budete mít pasivní příjem, který se vyrovná alespoň životnímu minimu. A pokud to děláte správně a máte štěstí, možná se dostanete i na průměrnou mzdu. Nikdy to však není krátký a nenáročný proces, vždycky je třeba se otáčet. Pokud máte ale nějaký ten kapitál, je škoda ho „nezúročit“. Pokud jej nemáte a chcete proces nashromažďování kapitálu poněkud více urychlit, musíte si holt půjčit. A nepůjde to jenom se desetitisícem.
bankovky a kufr.jpg

100 000 a možná si i plácnete

Pořádný pasivní příjem, který by vás možná i uživil, se pohybuje někde okolo 1 000 000 korun. Pokud máte cokoliv pod tím, tak to ani nejde brát jako skutečně pasivní příjem, který by vás učinil nezávislými na práci. Samozřejmě, někomu stačí i míň, a pokud má takové akcie, fondy nebo investiční portfolio, které mu vynáší více procent úroku za rok než 3,5, tak se dá kouzlit i s menšími částkami.
obchodní kurzy.jpg
Ale to člověk už musí něco trošku ovládat, rozhlížet se a podnikat. Samozřejmě, dejme tomu, že byste někde měli šanci vydělat klidně i na částkách s úrokem 15 %, což je bezpochyby naprostý ideál. To by se vám potom z milionu každý měsíc dostávalo navíc ještě dvanáct tisíc, a to už není přímo super, to je slušný přivýdělek. Jak si ale spořit, když neustále je něco třeba kupovat, cestovat? Je to velmi těžké, ale dá se to, postupně a pomalu.
pytel na peníze.png

Když je dobrý rok, spořit si více, když je špatný, nechávat si více pro sebe

Nelze to paušálně stanovit tak, že každý měsíc dáte deset tisíc a bude, ať je situace, jaká je. A přesně pro tyto případy, kdy chcete investovat, ale nechcete čekat několik let, je dobré si půjčit či vzít úvěr. Dostanete velkou sumu kapitálu, kterou můžete vhodně investovat. vás může navést tím správným směrem!