Kdy je nejlepší doba na generální úklid?

Adventní čas nebo Velikonoce, napadne asi většinu lidí. Pravdou však je, že nejlepší doba je ta kdy se na to cítíme a máme chuť pustit se do práce. S velkým úklidem jde ruku v ruce moře času, kolik mu budeme věnovat a musíme mít na to dostatek fyzických i psychických sil.
Ideální je uklízet pravidelně a důkladně, a vyhnout se tak obávaného generálního úklidu. Málokdo má tolik času, aby například celou sobotu zasvětil jen uklízení, pak je skvělé rozdělit si jednotlivé místnosti na určité dny. Nebudeme tolik ve stresu a uklízení vám možná půjde snáz a bude vás možná také více bavit.
zelený mop
Naši předci dělali velký úklid na jaře
Milovníky tradic možná zaujme fakt, že naši předci věnovali úklidu především jarní měsíce. Jaro je znamení života, příroda se probouzí a naši předci v tuto dobu vyhazovali ze svých domácností nepotřebné věci a vpouštěli jarní atmosféru. Dnes to máme trochu jinak a když děláme velký úklid bývá to především v adventním období, dříve lidé nechávali věci být a užívali si více přípravy na vánoční svátky. Je to zajímavé zamyšlení nad dnešním vánočních stresem, které má mnoho žen spojeno s úklidem. Je lepší mít na Vánoce napečené cukroví než umytá okna.
dva roprašovače
Generální úklid je především o vyhazování starých a nepotřebných věcí
Uklízení není jen o tom utřít prach, umýt okna, nebo navoskovat nábytek, je to především o třízení a vyhazování nepotřebného. Je smutné že s tím mnoho lidí má problémy a zuby nehty lpí na všem co má doma. Jenže nepořádek a hromadění věcí to není úklid. Nepotřebných věcí bychom se měli zbavovat pravidelně pokud to tak neděláme je den kdy vyhlásíme generální úklid skvělá příležitost.
Po úklidu vzduch
Když už nevětráme během úklidu, po jeho skončení bychom měli důkladně vyvětrat místnost, protože tím pomyslně vyháníme starou energii a vpouštíme novou.