Ochranné sítě jako součást zabezpečení trampolín

Ochranná síť

Ochranná síť není podél pružné dopadové plochy rozprostřena náhodou, nejde o reklamní trik, jak zajistit prosperitu prodejcům a výrobcům, a jak vytáhnout ze zákazníka zbytečné peníze. Má skutečný význam z hlediska bezpečnosti, jež dokážete ocenit v okamžiku, kdy vás ochrání před pádem z velké výšky a značnou rychlostí na okolní terén https://www.goodjump.cz/ochranne-site. Podobně, jako vás chrání brýle nebo obličejový štít při práci s úhlovou bruskou, správně natažená síťovina předchází zlomeninám žeber, vymknutým kotníkům a dalším nepříjemnostem.

pružiny

Kryt pružin

Další zabezpečovací prvek, bez něhož se neobejdete. Dopadová plocha tohoto svérázného nářadí je tvořena speciální textilií, upevněné na soustavu krátkých ocelových pružin. Pružiny jsou rozmístěny rovnoměrně po obvodu kruhu a musí být v době pohybu na trampolíně zajištěny tzv. krytem pružin. Jde o plastový pruh ve tvaru mezikruží, zpravidla z kvalitního PVC. Jestliže byste na tento prvek zapomněli, v případě dopadu bosými chodidly na roztažené pružiny by mohlo dojít k velmi bolestivému zranění.

zahrada

Ocelová nosná konstrukce

Při nákupu trampolíny vás musí přesvědčit několik ukazatelů kvality a jedním z těch nejdůležitějších je nosnost, resp. provedení trubkové nosné konstrukce. Mělo by jí tvořit alespoň pět ocelových silnostěnných trubek 1,5 mm, o patřičném průměru (většinou 38 mm), odolných vůči korozi a mechanickému rázovému namáhání. Konstrukce musí být stabilní na jakémkoliv povrchu (trávník, písek, asfalt, beton, dřevo).

Kotvící kolíky

Jestliže budete nechávat nářadí ve venkovním prostředí po celou dobu od jara do podzimu, měli byste jej zabezpečit nejen proti krádeži, ale i silnějšímu větru. Ten si totiž dokáže s nezajištěnou trampolínou pohrát neuvěřitelným způsobem a po příchodu domů ji pak najdete v lepším případě u sousedů, v tom horším poškozenou v koutu vašeho pozemku. Pro tyto účely na trhu existují speciální kolíky, které zatlučete do země u každé nosné nohy.