Autopůjčovna na pražském letišti vám poskytne vůz i na jednodenní výlety

Očekáváte přílet vašich blízkých příbuzných, rodinných přátel nebo známých, s nimiž se chystáte trávit společné chvíle? Pak byste mohli využít služeb autopůjčovny na letišti v Praze a zahájit vaše očekávané okamžiky něčím netradičním. Co takhle vyjet s vozem za Prahu, kde to neznají vaši hosté a možná, že ani vy, a kde byste mohli vyplnit volný čas procházkami v přírodě a návštěvou některých významných historických památek?

hrad Křivoklát

Pronájem vozu neskýtá žádná úskalí, máte k dispozici vozidlo v perfektním technickém stavu kryté pojištěním, s dálniční známkou, a tak vaší jedinou starostí (kromě smluvních podmínek) je program volného dne.

Trasu z ruzyňského letiště byste mohli nasměrovat na dálnici D6 a u městečka Unhošť odbočit směrem na Bratronice a Běleč a pokračovat k hradu Křivoklát. Hrad Křivoklát je významným gotickým hradním objektem, jedním z nejnavštěvovanějších ve Středočeském kraji. Cestou budete míjet zajímavý vyhlídkový bod nad obcí Sýkořice, s úchvatným pohledem na řeku Berounku a ještě před tím, než odbočíte k hradnímu areálu, byste mohli zavítat k přehradní hrázi vodního díla Klíčava, které zásobuje pitnou vodou část oblasti Kladenska.

přehrada Klíčava u Zbečna

Budete-li mít dostatek času, můžete vaší trasu prodloužit o jízdu proti proudu Berounky se zajímavými vyhlídkovými body a pamětihodnostmi, jimiž jsou např. hostinec U Rozvědčíka u Nezabudic, zřícenina hradu Týřov, technická památka klenutý most ve Skryjích, Skryjská jezírka, Zvíkovec, zřícenina hradu Krašov a Havlova skála nad Liblínem s velmi romantickým pohledem na meandr údolí Berounky.

Možná, že se vám výlet zalíbí natolik, že jej budete chtít znovu zopakovat, to je samozřejmě možné a výhodou je především to, že je to z pražského letiště v Ruzyni opravdu jen pár desítek kilometrů, a že se jedná o kout přírody nezatížený průmyslem a dalšími neblahými civilizačními faktory.