Hra, kterou si můžete snadno zamilovat

Zábava může mít celou řadu forem a ne každá musí být zákonitě ta virtuální. Dobrým příkladem jsou třeba únikové hry, které dnes docela dost frčí.

Hra, kterou si můžete snadno zamilovat

Ne každý se dokáže bavit tak jako většina. Kdysi se většina bavila hlavně sportováním, jelikož v televizi nic nehrálo. Dnes tam také nic nehraje, ale aktivní sportování už českému národu jak se zdá začalo vadit. Hlavně ta mladší část tráví své volné chvíle raději před rozzářenými obrazovkami LED monitorů. A to je trochu škoda, jelikož venku je toho tolik o objevování, a to i v rámci her. Samozřejmě, že i počítačové tituly mají něco do sebe, ale nenabízí to, co mohou nabídnout hry odehrávající se v reálném prostředí, a sice dostatečnou poutavost.

Hádanka

Pokud si chcete zahrát něco jiného než akční střílečku na počítači či herní konzoli, klidně můžete. Stačí si jen zvolit vhodné parťáky a můžete hned vyrazit. A kam? No přece do Pardubic na escape game Pardubice Enigmaescape. Nemusíte se bát, že to bude nuda. Nezapomeňte si ale s sebou přibalit i intelekt, bude ho totiž hodně potřebovat.

Odhalte tajemství pokoje

Jak již podnadpis napovídá, celá hra se odehrává v jednom pokoji. To může být pro někoho zklamání, zvláště, pokud je zvyklý na rozsáhlé RPG hry s obrovským světem. Nemusíte se však bát, i přes malou velikost herní plochy si užijete napětí a zábavy více než dost. V místnosti se totiž ukrývá celá řada indicií a hlavolamů, jejichž vyřešení váš dostane do tolik žádaného cíle. Aby to přeci jen nebylo tak jednoduché, musíte vše rozlousknout v časovém limitu šedesáti minut. Už se vám to nezdá tak snadné, že ano? Ovšem nebojte se. K pokoření všech nástraha a hlavolamů vám budou nápomocni i vaši společníci.

Vyluštěte záhadu

Dobrá parta

Ano, můžete si sebou vzít i několik málo pomocníků. Escape game není určena vyloženě pro jednoho hráče, který by se s ní trápil až zbytečně dlouho. Samozřejmě, že nikde není řečeno, že byste to nedokázali rozluštit sami, ale víte jak to je, víc lidí víc ví. Ideálně si s sebou vezměte do party osobnosti, které také rády luští různé záhady a vyžívají se v odkrývání tajemství. Půjde vám to lépe od ruky.