Lyžování na Alpské úrovni

Romanticky zasněžené hory, čerstvý vzduch, božská příroda a zimní radovánky totiž máte za bukem. Buková hora se nachází na hranici Pardubického a Olomouckého kraje a je součástí Orlických hor, nebo chcete-li Krkonošsko-jesenické subprovincie. Měří úctyhodných 958 metrů nadmořské výšky a poskytuje http://www.korenovsko.cz/index.php%3Fklic%3Dkdo-poskytuje-nebankovn%25C3%25AD-p%25C5%25AFj%25C4%258Dky tak překrásné výhledy na všechny světové strany. Horský resort Skibukovka disponuje pěti sjezdovkami, ať už z Čenkovic nebo z Červené vody. Jeden skipas je platný v celém areálu, tudíž si můžete vybrat trasu, která vám nejvíce vyhovuje.

Buková hora

Mezi špičkové služby také patří výuka lyžování a snowboardingu, půjčovna včetně servisu, ski bary, výtečná restaurace, funparky, snowparky a další zábavné programy pro všechny věkové kategorie. Luxus si dopřejete i během jízdy čtyřsedačkovou lanovkou. Ta se pyšní vyhřívanými sedačkami, které jsou kryté, aby vám poskytly ten nejlepší komfort i při nepříznivém počasí. Všechny sjezdové tratě jsou po celé délce technicky zasněžovány, nemusíte mít tak obavu, že by vám počasí neumožnilo si lyžování či snowboarding patřičně užít. Tou nejdelší sjezdovkou je modrá tzv. Heroltická sjezdovka s délkou 2290 metrů a šířkou 55 metrů. Naopak nejkratší je Kidpark o pouhých 150 metrech, kde se v klidu naučí lyžovat i vaše děti. Na straně u Červené vody jsou pro vás připravena parkovací místa, která pojmou až čtyři sta vozů. A pokud vlastníte automobil s elektrickým pohonem, určitě vás potěší, že i zde naleznete dobíjecí stanice.

Dechberoucí vyhlídka

Nemyslete si však, že se zde budete mimo zimní sezónu nudit. Buková hora se může pochlubit i spoustou turistických a cyklistických tras. Horský areál Červená voda Skibukovka.cz pořádá akce po celý rok, například Bukovna fest, Lanovkou za pohádkou nebo Zvěřinové hody s muzikou. Pro milovníky adrenalinu je připravena jízda na horských tříkolových kárách či koloběžkách.

Garantujeme vám, že si toto fantastické místo zamilujete. Těšíme se na vaši návštěvu.