Na podzim je o zábavu postaráno

Barevné listí, vítr, sychravé počasí, huňaté svetry a oheň v krbu. Přesně tohle je PODZIM. Pro někoho nejméně oblíbené roční období, pro jiné krásný čas, kdy se nám před očima mění celá příroda. A jak vidí podzim děti? Rozhodně jako příležitost vyjít si ven s kamarády a podnikat věci, které jim léto, zima, ani jaro nemůže nabídnout. Máte-li doma malého nezbedníka a přemýšlíte, jak ho v tomto období zabavit, nezoufejte. Možností je mnoho, stačí se jen podívat okolo sebe.

dekorační ježek

Drakiáda

Možná se někde ve vašem okolí koná drakiáda. A co je lepší zábava, než vzít dítko a účastnit se soutěže o nejlepšího draka. A předtím, než zamíříte do obchodu jednoho takového draka koupit, zkuste ho nejdříve s dítětem vyrobit doma. Uvidíte, že to bude neskutečná zábava a drak, kterého jste vyrobili, bude mnohem, větším potěšením, než kupovaný, kterého budou mít všichni.

 

Listy

Na zahradě je plno práce, nic není hotové a do toho vám po krku skáče znuděné dítě. Co zkusit spojit příjemné s užitečným a zabít tak dvě mouchy jednou ranou. Vezměte potomky ven, dejte jim hrábě a uspořádejte soutěž o to, kdo bude mít dříve větší hromadu listí. Vymyslete nějakou věcnou odměnu a uvidíte, jak rychle bude práce hotová.

dítě s drakem

Kaštany

Každý zná z mládí postavičky z kaštanů, tak proč to nenaučit i mladou generaci? Zajděte si na příjemnou podzimní procházku někam do parku nebo lesa. Dívejte se pod nohy a kolem sebe. Vychutnávejte si tu jedinečnou atmosféru a hledejte přitom spadané ořechy. Z hledání udělejte opět soutěž a uvidíte, jak se děti náramně zabaví. Už jen tohle vám zabere třeba polovinu odpoledne. Druhou půlku pak stravte doma v teple a společně vytvářejte zvířátka, lidi nebo předměty z kaštanů.

připravená hra

Stolní hry

Podzim je také skvělý v tom smyslu, že je venku často chladno a nikomu se nechce ven. To se pak celá rodina zdržuje doma a to jen ten dokonalý čas na nějakou společnou aktivitu. Jednou z krásných variant jsou spolehlivé stolní hry pro celou rodinu. Nejenže si u toho popovídáte, ale zároveň se pobavíte a můžete se o druhých leccos dozvědět. Když budete do toho hrát hru, které rozvíjí přemýšlení a jiné funkce dítěte, bod pro vás.