Odpočívejte, žijete jenom jednou

Odpočinek se často podceňuje, žijeme na 200% a nemyslíme sami na sebe. Práce je pro nás vším a následuje rodina a mnohdy ani to ne. No a pak to skončí buď žaludečními vředy, celoživotním stresem nebo v nejhorším infarktem. Nerozčilujte se a udělejte si chvilku sami pro sebe.
žena v sauně
1.      Dodržujte pauzy
Pauza na oběd není jenom skrz jídlo, ale také skrz to, abyste si odpočinuli a osvěžili si mysl. Pracovat 8 hodin v kuse prostě nejde a pauza na oběd je dobrou volbou jak si odpočinout během pracovní doby. Není dobré jíst u počítače v kanceláři, to vás totiž svede k práci a ve výsledku z pauzy nebudete mít vůbec nic. Stejně tak pokud pracujete i z domu, udělejte si mezi prací pauzu, zajděte se trochu projít, protáhněte se, prostě si zarelaxujte.
2.      Najděte si koníček
Mnohem jednodušeji se odpoutáte od práce, pokud budete mít motivaci dělat něco jiného. Zájmy jsou důležité pro každého z nás a záleží jenom na vás, co budete ve volném čase dělat. Výborné jsou třeba kolektivní sporty, kamarádi vás totiž na trénink vytáhnou snáz, než byste se donutili jít sami. Pokud vám nezbývá na pěstování sportu dostatek času, pak můžete zvolit místo dopravy do práce autem třeba vycházku, nebo jezdit na kole. Nejen že budete v kondici, ale také budete skvěle odreagovaní a psychicky odpočatí.
nohy v keckách
3.      Odpočívejte dle sebe
Každý z nás má jiné potřeby, zatímco někdo si odpočine při sportu tak jiný potřebuje hodit nohy nahoru a relaxovat. Pokud jste tento typ, pak si můžete vyjet třeba na welnes pobyt nebo třeba do sauny či vířivky. Pokud nemáte protějšek, který by jel na minidovolenou s vámi, pak si vezměte kamaráda či kamarádku a užijte si s přáteli pořádnou jízdu, kdy jindy na sebe budete mít tolik času?
4.      Spánek
Spánek je důležitá součást našeho života a není radno jej ignorovat nebo podceňovat. Každý má potřebu spánku jinou ale obecně platí, že by měl být dlouhý aspoň 6 – 8 hodin.