Podnikání z bezpečí domova

Velkou část podnikání dnes lidé provádějí z pohodlí domova, jelikož se nepotřebují s klienty stýkat osobně, a investice do pronájmu kanceláře se v takovém případě tedy nevyplatí. Při zápisu do rejstříků podnikatelů však musíte zapsat sídlo podniku, které bude veřejnosti k dispozici, a tak se kdykoliv může stát, že se u vás doma ohlásí neplánovaná návštěva v podobě zmateného klienta. Hlásit svoji adresu tedy není nejlepším způsobem, jak uvést sídlo své firmy, a pronajímat si kancelář je zbytečné. Co tedy s tím? Můžete si pronajmout virtuální sídlo, čímž získáte mnohé. Co třeba, a jak to funguje?

modrý mrakodrap

Adresa

Ačkoliv reálně pracujete v malé vesnici, jejíž název je lidem neznámý, adresa vašeho sídla může být třeba v hlavním městě. Virtuální sídlo pro osvč Praha Companiesandoffices nabízí k pronájmu například společnost Companiesandoffices. Výhodou této společnosti je i možnost využívání kanceláří v Brně i v Praze, a to bez ohledu na to, kde je vedeno vaše sídlo.

K čemu lze využívat skutečné sídlo, tedy i kanceláře?

K vyřizování e-mailů, telefonátů, ke schůzkám s klienty, ale také s živnostenským úřadem.

světlá kancelář

Pošta

Ani pro poštovní účely nikde nemusíte udávat svoji adresu. Kdykoliv vám pošta dorazí na adresu virtuálního sídla, dostanete upozornění e-mailem, a poštu si pak vyzvednete v době, kdy se to bude hodit přímo vám. V případě že si připlatíte za formu pronájmu Exclusive, bude vám pošta přeposílána až domů, a vy tedy nemusíte nikam jezdit.

Na kolik takový pronájem vychází?

Záleží na tom, zda si zvolíte variantu Comfort, či exclusive, a rovněž na tom, zda si bude pronajímat kancelář na dobu určitou, či neurčitou. V případě varianty Comfort na dobu neurčitou vychází pronájem nejlevněji za 350Kč měsíčně, u varianty exclusive pak na 475Kč za měsíc.

Jaké jsou tedy výhody virtuálního sídla?

  • Vaše osobní adresa není veřejná
  • Možnost využívání kanceláří ve velkých městech
  • Nízká cena