Tvoříme s dětmi velikonoční dekorace

Velikonoční přání

Nechte děti, ať si samy vytvoří vlastní velikonoční přáníčko. Potřebovat k tomu budou jen barevné papíry, čtvrtku, nůžky a lepidlo. Příklad: zelený papír přilepte na čtvrtku (A4) a přehněte na velikost A5 (velikost přáníčka). A nyní záleží na dětech, ty starší mohou na přáníčko namalovat kuřátko nebo vajíčka v košíčku. Těm menším vystřihněte vajíčka z barevného papíru a společně nalepte na přání. Takto vyrobené přáníčko mohou darovat prarodičům s přáním krásných Velikonoc.

Malé košíčky z krabiček od čaje

Opět jednoduché. Potřebovat budete jen prázdné krabičky od čaje, barevné papíry a lepidlo. Krabičku od čaje oblepte barevným papírem a na přední stranu nalepte z dalšího vystřiženého papíru například zajíčka nebo slepičku. Do hotových krabiček schovejte sladkosti.

velikonoce

Slepička i kohoutek z ruliček od toaletního papíru

Připravte si ruličky od toaletního papíru, barevný papír a lepidlo. Celou ruličku polepte dle zvířátka barevným papírem (v případě slepičky oranžovým, v případě kohoutka hnědým).V tuhle chvíli dětem pomozte se stříháním křidýlek, zobáku a tak dále. Nalepit si je pak mohou už samy. 

Věnec z kartonu

Vytvořte si krásný velikonoční věnec na okno či dveře. Potřebovat budete jen karton, barevné papíry a lepidlo. Nejprve si z kartonu připravte kruhový podklad. Poté si z barevného papíru vystřihněte několik vajíček a „trávu“. Lepte na karton, aby se barvy vajíček hezky střídaly. Nakonec celý věnec ozdobte stužkou a zavěste na viditelné místo.

vajíčka

Co s dětmi ještě tvořit?

  • barvit vajíčka přírodními barvami (budou se hodit cibulové slupky, kurkuma, ocet, sůl, černý čaj a červená řepa)
  • vlasaté panáčky z vaječných skořápek
  • slepičku z kartonu od vajec
  • velikonoční masku zajíčka z plastového talířku
  • upečte veselé muffiny v podobě zajíčka (stačit vám bude čokoládové zdobení, které položíte na bílý krém)

Přejeme hodně zábavy a kreativity.