Pro přívěsy a spol.

Pokud chcete, aby váš osobní vůz byl maximálně praktický a užitečný, měli byste si pořídit tažné zařízení, díky čemuž budete moci tahat i větší náklady.

Pro přívěsy a spol.

Hodně lidí si myslí, že osobní vůz, zvláště klasické coupé, není schopen převážet břemena větších rozměrů či váhy. Samozřejmě, že je to pravda, ale do jisté míry. Ono se auto dá opatřit vozíkem, díky kterému se i z malého prcka může stát alespoň na chvíli nákladní vůz. Nebudete na něj sice moci naložit vše co vás napadne, ale potřebujete-li občas někam převézt třeba pár kilo cementu, který se vám nevleze do kufru či skříňku nebo jiný nábytek, klidně můžete vozík využít. Je to mnohem levnější a pohodlnější než si půjčovat dodávku. Navíc tyto vozíky zase tak moc nestojí. Není potřeba vyhazovat zbytečně mnoho za nový model, bohatě vám postačí koupit si nějaký typ přes inzerát.

Zapojené tažné zařízení

Je ale pravou, že vozík vám sám o sobě bude k ničemu. Abyste ho totiž mohli připevnit k nápravě svého auta, budete potřebovat speciální tažné zařízení. Jedná se o klasický doplněk, který by neměl chybět ve výbavě žádného motoristy. Díky tomu si totiž můžete ušetřit nejen spoustu starostí, ale rovněž i financí.

Nový je lepší

Vzhledem k tomu, že k tažnému zařízení se může připojit prakticky cokoliv, nejen vozík, můžete tak přepravovat s dostatečně silným autem třeba i obytné přívěsy či dokonce motorové čluny. Zde záleží hlavně na to síle motoru vašeho vozidla. Uvézt skříňku navíc dokáže i malé autíčko, ale táhnout za sebou i stovky kilometrů člun není žádná legrace ani pro velká kvalitní osobní vozidla. Je důležité ale dbát nejen na kvalitu samotného auta, ale rovněž i na kvalitu zařízení. To by mělo být v perfektním stavu, a proto ho nikdy nekupujte na inzerát. Nemůžete totiž vědět, jaké vady se na něm mohou případně vyskytovat.

Zkorodované zařízení

Nechte si poradit

Velice důležitý, či spíše zcela zásadní prvek, na který byste měli při nákupu dbát, je přesná verze daného zařízení. Takřka žádné totiž není multifunkční, což znamená, že neexistuje jediný typ, který se dá připevnit na jakýkoliv vůz. Vždy musíte vybírat s ohledem na vlastní auto. Někdy je dokonce důležitý i rok výroby vozidla.