Správná raketa je základ hry.

Pro bílý sport neboli tenis je potřeba si vybrat správnou raketu. Ponoříme se do tajů, jak vybrat správnou raketu podle mnoha různých definicí.

Tenis patří mezi oblíbený sport, který mnoho jedinců buď leduje u televize a prožívá tento sport pasivně anebo poté jsou ti aktivní hráči, kteří si mohou zahrát třeba s přáteli ať už na krytém hřiště anebo třeba v létě na antuce. Aby požitek z daného sportu byl co nejlepší je potřeba k tomu mít správné vybavení. Není to jen o pohodlném oblečení a kvalitních botách, které Vám budou tlumit dopady, ale také je potřeba mít správnou raketu na tenis Sportoaza a také míčky.

tenisová raketa

Pokud jste si totiž mysleli, že stačí koupit první raketu na kterou narazíte, tak jste na velkém omylu. Ono vybrat správnou raketu může být nejen alfou a omegou celé hry. Než si řekneme, dle čeho si vybírat raketu je potřeba si uvědomit, zda chcete hrát pouze rekreačně anebo na profi úrovní. Už dle toho budete volit buď mezi lehkou raketou, která je vyvážená od hlavy anebo těžší raketou, která je vyváženější a je vhodná pro profi hru. Váha rakety je vždy uvedena ať už v obchodě nebo na webu je vždy uvedena bez výpletu. Tedy je ještě potřeba k tomu spočítat plus 12-15 gramů.

tenis

Jak si správně vybrat raketu

Pokud už jsme si tedy zvolili mezi rekreační nebo profi hrou je důležité vědět kdo s tou raketou bude hrát. Zda se jedná o ženu, dítě nebo muže. I zde se rakety celkem liší. Pokud se budeme bavit o ženách, které začínají hrát anebo chtějí hrát rekreačně měli by mít lehčí raketu s větší hlavou a s váhou do 290 gramů. Určitě je potřeba si raketu vyzkoušet držet, protože některé ženy mají malou ruku, a tak rukojeť jim musí sedět. Dětské rakety můžeme dělit na dětské a juniorské. Jsou samozřejmě rozdělené podle věku, a tedy mají své označení. Dětské rakety dělíme na věk do 3, 5, 7 a 8 let s označením dle délky 17 inch, 19 inch, 21 inch a 23 inch. I ty juniorské mají své označení dle věku. Junior mají do 9 let s označením 25 inch a do 10 let s označením délky 26 inch. Pokud se podíváme na pány tak ti si mohou raketu vybírat s váhou mezi 270 gramů až 300 gramů. Ale jak už bylo uvedeno vždy je potřeba si raketu zkusit chytit do ruky.