Správná údržba koupaliště ušetří vodu

V současné době není žádný problém pořídit si na zahradu vlastní bazén. Už to není jen výsadou několika lidí v obci, ale bazény všech možných druhů, velikostí i tvarů, utěšeně na našich zahradách přibývají.
o Problém může nastat trochu někde jinde.
o Každý rok v letních dnech nastane období, kdy je akutní nedostatek vody.
· Je zakázáno napouštět bazény a zalévat zahrádky.
Proto se ale nemusíte potěšení z vlastního koupaliště vzdávat. Postačí, pokud budete s vodou šetřit tak, aby zbytečně nepřišla vniveč. K tomu vám mohou efektivně pomoci různé moderní prostředky.
o Výrobci dnes nabízejí celou řadu přípravků bazénové chemie, která udrží vodu v perfektním stavu po celou koupací sezónu.
o Kromě toho je také možné mít pro usnadnění údržby k dispozici bazénový vysavač.
gumová kachnička se pohupuje na vodní hladině

Tento pomocník je neocenitelný především v případě větších bazénů, u kterých je péče logicky náročnější. Bazénový vysavač má za úkol zbavit dna bazénu nerozpuštěných nečistot a ze stěn odstranit nehezké povlaky.
· U interiérových bazénů a vířivek takové nebezpečí zanesení nehrozí.
· Pokud máte bazén venkovní, pak tomu v žádném případě nemůžete zabránit.
– Stačí, pokud zavane silnější vítr a už se vám do vašeho koupaliště snáší všechny možné nečistoty.
jídlo u bazénu

Pečovat o vodu v bazénu se rozhodně vyplatí

Bazénové vysavače mohou být buď ruční, poloautomatické nebo automatické. U malých domácích bazénů se používá většinou vysavač se záchytným sáčkem a kartušovou filtrací, který lze připojit na zahradní hadici. Instalace a manipulace je velice snadná. Stačí ho připojit pomocí rychlospojky na tělo předfiltru. Kartáč si pak už snadno poradí se všemi usazenými nečistotami. Pomocníkem je proud vody, který přichází ze zahradní hadice a tlakem strhává nerozpuštěné nečistoty.
· Správná a efektivní péče o zahradní bazén je důležitá nejen z estetického hlediska, ale i pro zdraví samotných plavců.