Zip sáček jako skvělý pomocník na cestách

Na dovolenou se zip sáčky

Že máme polyetylenové sáčky s uzavíracím zipem doma, není nic neobvyklého, ale brát si je s sebou na dovolenou? Právě tam je totiž uplatníme v mnoha situacích, které v domácnosti nenastávají, nebo je lze doma zastoupit něčím jiným, co máme při ruce.

do přírody s batohem

Odkládání špinavého prádla – na špinavé prádlo máme doma koš, v něm se mohou nacházet i antibakteriální prostředky a pomůcky, jako jsou různé deodoranty, tablety, zeolit apod. Ale na dovolené máme jen zavazadla, zvláště pak při pobytu v kempech, což znají především turisté, cyklisté, vodáci, horolezci a další vyznavači aktivních pobytů v přírodě. Dostatečně velká velikost sáčků se zipem prádlo hermeticky uzavře, takže nezapáchá, a hlavně se výborně skladuje.

Ochrana před deštěm – různé vychytávky při pobytu v přírodě, jako jsou membrány Gore-Tex či Sympatex, umístěné v obuvi a v oděvu vás ochrání před vlhkostí a deštěm, ale ne vždy to dokáže váš batoh nebo taška. Průnik vody do zavazadla je nepříjemná věc, zvláště tehdy, máte-li v něm nějaké elektronické přístroje. Cokoli umístíte do sáčku se zipem a uzavřete, je před vodou a vlhkostí uchráněno, a nemusíte vůbec přemýšlet nad tím, jestli náhodou do zavazadla nepronikly dešťové srážky. Obyčejný zip sáček https://www.2pack.cz/sacky-pytle/zip-sacky-2pack vás tak chrání před zbytečným stresem.

chůze s batohem

Potraviny na cestách – v zavazadlech je obvykle máme vložené do plastové dózy, která však zabírá místo. Pevný sáček se zipem ji dokáže zastoupit, navíc v těch menších můžete mít extra uschované koření, sůl, pečivo a různé drobnosti, pro které byste museli mít další krabice a krabičky. Úspora hmotnosti a místa v zavazadle je při cestování a při pobytu v přírodě klíčová.

Obuv – v letních měsících cestujeme v sezonní obuvi a velmi často si s sebou bereme alespoň dva typy bot – tenisky a sandály vzhledem k tomu, že za chladnějšího počasí oceníme nohy v ponožkách a v pevné obuvi, zatímco ve vedru se rádi obujeme do sandálů. V zavazadle tedy musí vždy minimálně jeden pár bot přebývat a z hygienických důvodů a kvůli případnému zápachu by měl být uzavřený. Sáček se zipem je pro tyto účely ideální.