Proč neváhat a pořídit si zahradní pergolu


Pokud to situace žádá, může mít pergola také částečně uzavřený vzhled a střechu. V tomto případě ji lze naplno využít i během špatného počasí celoročně, a hlavně i během zimního období.

V zásadě existují dvě verze pergoly: opírající se nebo volná. Opírající se verze je ta, která spočívá přímo na zdi domu. Toto řešení je vhodné pro ty, kteří mají k dispozici málo místa, a přesto chtějí mít kousek zahrady chráněný před sluncem či špatným počasím. Je to také možnost pro ty, kteří tráví nejraději čas venku, aby měli útočiště pro odpočinek či místo, kde posedět v rodinném kruhu, nebo s přáteli. Pergola u domu může být také ideálním místem pro dětské hry, kdy budou děti na dohled a také kus prostoru, kde se dá najíst venku.

Samostatná stavba situovaná do volného prostoru zahrady je potom navíc velice dekorativním prvkem s širokými možnostmi zakomponování do okolního prostředí.

Pergola je obvykle vyrobena z materiálů, které lze dobře integrovat do zeleně. V rustikálním stylu najdeme použití dřeva na základně z dlaždic nebo kamene, samozřejmě jde použít na základnu i dřevo.

zp1

Dřevo je ošetřeno speciálními látkami, díky nimž je odolnější vůči působení počasí, hlavně slunce, deště a mrazu. Ve většině případů je také okolní prostor pergoly upravený pro snazší a rychlejší údržbu v této oblasti. Velice oblíbené je zastřešení průhledným materiálem, který dostatečně chrání pergolu a umožnuje její širší využití a zároveň propouští světlo, což má vliv na celkovou atmosféru uvnitř pergoly.

z

Pořízení zahradní pergoly není vůbec složité. Stačí si ujasnit velikost prostoru, který můžete pro pergolu vyhradit a vybrat si v katalogu model, který vám bude vyhovovat. Pergolu dostanete během několika dnů ve stavebnicovém stavu a s přesným návodem, který vám umožní během víkendu stavbu realizovat. Získáte tak nádhernou zahradní dekoraci a prvek, který vám umožní lépe využít potenciál zahradního prostoru. To je zvláště v dnešní době plné omezení určitě přínosné pro celou rodinu.