Ať se nám to líbí, nebo ne, faktem je, že bez mobilního telefonu se většina z nás zkrátka neobejde. Obvykle potřebujeme „chytrý“ typ, kvůli přístupu na internet. Slouží nám totiž nejen ne komunikaci, ale také snižuje obavy o bezpečnost našich blízkých, především pak dětí a seniorů.
Problémem však je, že zdaleka ne každý na něj má peníze. A vzhledem k tomu, že prakticky každý člen rodiny nějaký potřebuje, je jasné, že daná částka nebude nejmenší. Samozřejmě, nekupují se pro všechny členy najednou, avšak je třeba si uvědomit, že nejde zrovna o výrobek s velmi dlouhou trvanlivostí.
Navíc se neustále vynalézají nové technologie, které nejsou s těmi nejstaršími typy kompatibilní. Je tedy třeba je pravidelně obměňovat.
Nelze se tedy divit, že naprostá většina lidí shání levné mobilní telefony Techin, klidně i z druhé ruky. Cena je pak zde tím hlavním měřítkem – čím nižší, tím lépe. A v době internetu není problém najít skutečně výhodné nabídky. Ovšem ani zde situace není tak jednoduchá, a je několik věcí, na které bychom si měli dát při koupi nejlevnějších mobilů pozor.
Tím prvním, co by nás mělo zarazit, je paradoxně to, co nás nejvíce láká – překvapivě nízká cena. To platí zvláště v případě, že prodejcem je fyzická soukromá osoba, a nikoliv firma či například licencovaný bazar. Zvláště, pokud je přístroj nabízen bez nabíječky.
Velmi často to totiž znamená, že se jedná o kradený kus. Lidé obvykle najdou ztracený mobilní telefon, ze kterého vyndají SIM kartu a následně jej prodají. Částku obvykle dávají právě hodně nízkou, aby měli jistotu, že se skutečně prodá.
Ovšem není to jediné, na co bychom se měli zaměřit. Dále je to také celkový stav přístroje. Není někde poškozený? A funguje vše tak, jak má? Některá poškození, například odřený kryt, obvykle při používání příliš nevadí. Jsou však i věci, u kterých je situace vážnější.
Jak je tedy vidět, není dobré hned kývnout na tu nejlevnější nabídku. Můžeme se totiž velmi snadno spálit.