Střešní krytina chrání nemovitost


Střešní krytina je opravdu velmi důležitá, aby skutečně ochránila danou nemovitost. Dnes je hodně oblíbený polykarbonát, jenž koupíme za dobrou cenu.

Střešní krytina chrání nemovitost

Různé krytiny

Střecha je jednou z vůbec nejdůležitějších částí stavby, protože ji chrání před všemi možnými venkovními vlivy, kam řadíme například déšť a sluneční záření. Dělíme ji na konstrukci a krytinu. Tyto dva prvky spolu opravdu souvisí, takže při výběru samotné krytiny na to musíme pamatovat. Krytiny můžou být lehké a těžké, přičemž záleží na naší konstrukci. K této hmotnosti musíme ještě připočítat, když třeba nasněží velká vrstva sněhu.

střešní krytina

Dále si musíme zjistit životnost střechy, kdy třeba u pálené tašky je minimálně udávaná doba 50 let. Zároveň každý typ potřebuje nějaký minimální sklon. Věcí, na které si musíme dávat pozor je docela dost, a proto se vyplatí se třeba poradit ve společnosti, kde se právě stavbou střech zabývají, protože Vám nabídnou individuální řešení, aby Vaše nemovitost dostala novou krytinu, jenž skutečně vydrží a budeme s ní naprosto spokojení. Důležitá je samozřejmě i odborná montáž.

Polykarbonát

Tento materiál se začal masivně požívat poměrně nedávno, přičemž i za tak krátkou dobu se těší velké oblibě a běžné jej kromě střech mužem potkat na sklenících. Na první pohled si můžeme všimnout, že se jedná o průhledný materiál, a proto u skleníku může klidně nahradit sklo. Jedná se o hodně lehkou krytinu, takže nám stačí jednoduchá konstrukce, na kterou jí snadno připevníme. Není to krytina určená třeba na domy, ale skvěle poslouží u garážového stání nebo pergoly, kdy nebudeme mít uvnitř příliš velkou tmu.

průhledný polykarbonát

Materiál se navíc pyšní odolností proti UV záření, kdy udávaná živnost ke okolo 20 let, což je vzhledem k nízké ceně opravdu slušné. Makrolon čirý Lehke-krytinymůže mít různou tloušťku, kdy výběr je na Vás. Tlustší je pevnější a teoreticky i více vydrží, ale zase s tloušťkou jeho cena roste. Prodává se mnoho různých variant, a proto není třeba problém nahradit stávající desky ve skleníku za nové.