Snadný adventní kalendář přinese vašim dětem velkou radost

Rok je pryč a zima už pomalu klepe na dveře. A spolu s ní přichází také advent, doba čekání na Ježíška. Jen těžko byste mezi lidmi hledali někoho, kdo skutečně nemá rád Vánoce; ovšem jisté je, že nejvíce milovníků Vánoc naleznete mezi malými dětmi. A právě těm můžete čekání na příchod největších svátků v roce příjemně zpestřit výrobou adventního kalendáře, do kterého jim na každý den schováte malou pozornost pro radost.
adventní kalendář pro děti

Máte pocit, že je pro vás tento úkol příliš složitý, protože nepatříte ke zručným švadlenkám ani výtvarníkům? Nemáte se čeho bát! Tento snadný typ adventního kalendáře zvládne zhotovit opravdu každý. Navíc, to, že se bude jednat o váš vlastní výrobek, vaše děti potěší ze všeho nejvíce.
Postup:
Nejprve si sežeňte všechny nezbytné pomůcky. K výrobě kalendáře budete potřebovat dvacet čtyři papírových pytlíčků, dřevěné kolíčky, hrubší jutový provázek anebo dlouhou stužku, pastelky, nálepky či případně jiné výtvarné potřeby k malování na papír.
Na každý z pytlíčků nakreslete číslici. Každý pytlíček by tak měl mít své vlastní číslo od jedničky až po dvacet čtyřku, namalované na jeho čelní straně. Záleží jen na vás, jakým způsobem číslici na papírový pytlík vyvedete. Můžete ji napsat tužkou, fixem, namalovat barvami. Jde jen o to, aby bylo číslo dobře patrné.
Poté pytlíčky dále vyzdobte. Můžete je polepit veselými samolepkami, omalovat tužkou či barvičkami anebo klidně nastříkat foukacími fixy. Veselé a pestré vzory či obrázky vaše děti jistě ocení. Nicméně vy sami víte, co se jim nejvíce líbí, a tomu byste měli celkovou úpravu pytlíčků přizpůsobit. Vhodné také je, aby pytlíčky dohromady působily jako jeden celek a byly zpracovány podobnou výtvarnou technikou.
adventní kalendář
Jakmile máte pytlíčky hotové, zbývá už jen malý krok k hotovému adventnímu kalendáři. Na vhodné místo v bytě připevněte natažený provázek anebo stužku v takové délce, aby se vám na ni vešly všechny pytlíčky seřazené do řady. Pytlíčky připněte dřevěnými kolíčky a naplňte drobnostmi pro radost.
Váš vlastní adventní kalendář je hotový a vašim dětem bude nyní dělat radost téměř celý měsíc!