Web obce, skvělý zdroj informací

Kdy se budu dělat kanalizaci, jak dlouho potrvá oprava, cože to staví v tamté ulici, bude se tu stavit obchodní centrum? Na takové a podobné otázky můžete nalézt odpověď na stránkách obce. Je to přehledný zdroj informací o dění ve městě nebo vsi. Na některých webech naleznete i aktuální záběry online kamery. To není vše, naleznete zde například otevírací dobu úřadů nebo aktuální počasí, fotogalerie ale i tipy na výlet po okolí. Je to důvěryhodný zdroj aktuálních informací.

piknik u řeky

Každá obec má své internetové stránky udělané jinak, pro představu uvádíme dva které považuje za zdařilé. Avšak pevně věříme že některé nám zůstaly utajeny a najde se víc těch kde se nemusí informace složitě dohledávat.

Povedené stránky města Vizovice jistě ocení nejen jeho obyvatelé ale i turisté kteří se sem chystají. Krásná přehlednost a mnoho informací které jsou přehledně seřazeny.

Web města Litoměřice nadchne jak místní ale především turisty, kteří zde krom klasických tipů na výlet naleznou i doporučení restaurací s aktuálním jídelníček a cenou.

budova v Londýně

Ať jsou webové stránky vašeho města či vesnice přehledné nebo ne, jedno je jisté, když o něčem, co se v obci děje nevíte, jděte rovnou tam. Pro turisty by jejich návštěva měla být samozřejmostí, pokud se touží dozvědět nějaký zajímavý tip na výlet. Někdy na nějakém webu města můžete nalézt to, co jste ani nečekali, příkladem může být web malého městečka Postoloprty v Severních Čechách, na jehož stránkách najdeme kroniky města v elektronické podobě.

I zdánlivě obyčejný web může překvapit. Každý občan by měl znát webové stránky své obce, mnohdy bude překvapen kolik zajímavého se zde může dozvědět a kolik mu to někdy může usnadnit času zjišťováním si potřebných informací jinde. Schválně kdy jste naposledy navštívili webové stránky vašeho města nebo vesnice vy?