Zábradlí pro vaše bezpečí

Nemusíme být staří, abychom ocenili důležitost zábradlí. Zábradlí nám má zabránit, abychom někam spadli a ublížili si. Zábradlí, jeho rozměry, jako výška, rozteč svislých vzpěr, madla na koncích zábradlí, to vše podléhá přísným normám a pokud není zábradlí správně navrženo a vyrobeno, dané schodiště, nebo rozhledna či cokoliv dalšího nesmí být zkolaudováno. Norma pamatuje i nad děti a proto tam, kde se můžou vyskytovat děti jsou požadavky na zábradlí ještě přísnější. Normou je taky dáno, od jaké výšky schodů už musíme schodiště opatřit zábradlím. Zábradlí ale plní i vysoce estetickou roli. Připomeňme mistrně vyřezávané zábradlí na zámcích, či lemující zámecké schody. A co by byl film Titanic, kdyby v něm nebyla romantická scéna, kdy hlavní představitelé stojí na čele lodi, přelezou zábradlí a „letí“.

titanic

Stavíte-li dům, máte možnost si vybrat z různých typů zábradlí. Základní volbou bude asi jestli zábradlí dřevěné nebo kovové. Výhody kovového jsou jednoznačné, a to je údržba. Kovové nerezové zábradlí občas přeleštíte, dřevěné budete muset natírat. Jedním z nejběžnějších a nejpraktičtějších je nerezové zábradlí Kmkdesign.cz. Nemusí být jen z nerezových trubek, pletiva nebo drátů, dá se velmi efektně zkombinovat se skleněnými výplněmi. Nerezové zábradlí využijete také u bazénu a všude, kde přichází zábradlí do styku s vodou a vy nechcete každý rok zábradlí natírat. Zábradlí v domě má za úkol chránit nejen vaše děti před pádem, ale zároveň může dotvářet styl vašeho bydlení. Nerezové lesklé zábradlí působí moderně a nadčasově.

zábradlí

Chodíte na rozhledny? Každá je jiná a autoři stavby mnohdy vykouzlí opravdu mistrovská díla. Až tedy budete stoupat po schodech nahoru, zastavte se a všímejte si, čeho se držíte. S vysokou pravděpodobností to bude nerezové zábradlí. Za zábradlím budete v bezpečí, i kdyby se vám z výšky zatočila hlava.